Мови

Загальні збори ГО "Українська асоціація біобезпеки"

Загальні збори 25.10.2021 ГО "Українська асоціація біобезпеки"

Звіт про роботу Громадської організації «Українська асоціація біобезпеки»
(01.10.2019-30.09.2021)

Громадська організація «Українська асоціація біобезпеки» (надалі ГО «УАБ») була створена 2013 року, а у 2014 році вона пройшла затвердження в державних органах та була внесена до Реєстру громадських організацій. Як зазначено в Статуту, головною метою ГО «УАБ», є об’єднання фахівців медико-біологічного спрямування та інших зацікавлених осіб, у тому числі і представників державних установ для поширення серед них знань та інформації стосовно біобезпеки, біозахисту, біоетики тощо.
Всі активності, які проводилися з 2014 року, проходили, в тому числі і під егідою ГО «УАБ». Було проведено низку регіональних та міжнародних заходів. Україна два рази ставала майданчиком для проведення Регіональних зустрічей під егідою та за фінансової підтримки ЄС, Сполучених Штатів, Канади. На цих зустрічах було розглянуто важливі питання дотримання вимог Конвенції про заборону біологічної та токсинної зброї, значну увагу було приділено проблемі подвійного використання знань та технологій. До участі у наших заходах залучалися кращі світові фахівці.
Багато зроблено для підвищення рівня обізнаності фахівців України за фінансової підтримки Великобританії. Це і проведення заходів, і забезпечення анкетування/тестування, і переклад українською мовою кращих світових видань тощо. За підтримки Великобританії ми провели кілька тематичних заходів під час зустрічей держав-учасниць КБТЗ та стали співавторами тематичних Робочих документів.
Створено й підтримується сайт з біобезпеки http://www.bsseducation.com.ua та тематична сторінка у ФБ. Це дозволяє нам оперативно поширювати інформацію, розміщати цікаві та важливі дописи, анонсувати події тощо. Завдяки сторінці у ФБ ми значно розширили нашу аудиторію. Це дозволило доєднатися до нас мешканцям невеликих населених пунктів та представникам закладів з тимчасово окупованих територій. Швидкий розвиток коронавірусної кризи у світі, значна кількість фейкової інформації та спекуляцій на нестачі перевірених даних свідчать про важливість та актуальність освіти й поширення знань з біобезпеки і біозахисту в Україні саме сьогодні. Нові реалії та карантинні вимоги внесли певні зміни в організацію та виконання нашої роботи – ми перейшли на дистанційну форму.
За звітний період організовано та проведено шість семінарів-вебінарів з використанням ZOOM платформи:
- 18.12.2020 «Освітній проєкт з біобезпеки Р633. Пандемія – питання та відповіді», академік НАН та НАМН України С.В.Комісаренко;
- 28.01.2021 «Пандемія- питання та відповіді. Погляд з Фінляндії», академік НАН та НАМН України С.В.Комісаренко, професор В.П. Зав'ялов;
- 24.02.2021 «Пандемія - питання та відповіді. Вірус SARS-CoV-2 – не вирок людству, а лише молекула РНК», академік НАН та НАМН України С.В.Комісаренко, професор А.М. Демченко;
- 18.03.2021 «Пандемія - питання та відповіді. ВАКЦИНАЦІЯ...», академік НАН та НАМН України С.В.Комісаренко, професор,д.мед.н. Н.О. Виноград;
- 28.04.2021 «Пандемія- питання та відповіді. Біологічна роль ВІТАМІНУ D», група доповідачів з різних установ НАН та НАМН України.
- 30.09.2021 «Пандемія- питання та відповіді. ВАКЦИНАЦІЯ – нові аспекти. Представлення коміксів «Посилення мережі запобігання біологічній та хімічній зброї», академік НАН та НАМН України С.В.Комісаренко, ст.наук.спів. Г.Л.Гергалова.
Ми продовжуємо організовувати переклад та розповсюдження тематичних матеріалів. Зокрема, перекладено та видано монографію «World Coronavirus Crisis», Serhiy V. Komisarenko, 2020, -120 p., комікси «Посилення мережі запобігання біологічній та хімічній зброї», Tatyana Novossiolova, Malcolm Dando, Lijun Shang, відредаговане та перевидане навчальний посібник «Біобезпека під час біологічних досліджень», Я.С. Максимович, Г.Л. Гергалова, С.В.Комісаренко, 2021, - 78 стор.

Загальна кількість осіб, які залучені до нашої роботи більше як 1000, наша діяльність охопила майже всі регіони України.

Українська